منظور از گیفت مراسم چیست و به چه منظور است؟

منظور از گیفت مراسم چیست و به چه منظور است

امروزه در مراسم های عروسی، نامزدی و تولد هدیه هایی از طرف میزبان تحت عنوان گیفت به عنوان یادگاری، سپاسگزاری بابت شریک شدن در شادیشان و… به میهمانان اعطا میشود. در ادامه به اطلاعاتی مربوط به گیفت و انواع آن خواهیم پرداخت.

گیفت به چه معناست؟!
گیفت(gift) در زبان انگلیسی به معنای هدیه یا کادو است. که امروزه در مراسم های عروسی ،نامزدی، حنا بندان، تولد و… به عنوان یادبود، یادگاری، و ثبت شادی آن لحظه در ذهن ها به میهمانان هدیه داده میشود. گیفت ها معمولا از نظر مادی ارزش زیادی ندارند و بیشتر ارزش معنوی آنهاست که مورد توجه است.

گیفت چیست؟
گیفت ها معمولا هدیه های تزئینی کوچک هستند. به طوری که میهمانان میتوانند آنرا در قفسه کتاب خود یا هر جای دیگری به عنوان یادبود نگه دارند. گیفت ها میتوانند توسط عروس و دامادها با متنی دلنشین به مهمانان هدیه داده شوند؛ و یا در سمینار های کاری افراد میتوانند به همکاران و یا رغیب های کاری خود، گیفت های تبلیغاتی با شعار های تبلیغاتی اعطا کنند.

انواع گیفت ها برای هدیه دادن…
در ادامه به نمونه هایی از گیفت ها مناسب مراسم عروسی و مراسم نامزدی میپردازیم:
گیفت کارت پستال یا عکس: عروس و داماد میتوانند عکسی از خود را چاپ کرده و به نزدیکان خود هدیه دهند و یا میتوانند متنی زیبا و دلنشین را روی کارتی نوشته و به مهمانان بدهند.

گیفت شمع: گیفت شمع یک هدیه‌ی عام پسند و رمانتیک است که میتواند در رنگ ها و شکل های مختلف با تزئینات زیبا یا حتی چاپ عکس دلخواه روی آن در مراسم های تولد، عروسی، نامزدی و… به مهمانان اعطا شود.

گیفت های سبد گل کوچک:
این نوع گیفت ها سبد های گل کاموایی و یا فلزی کوچکی هستند که با گل های زیبا تزئین میشوند.

گیفت های جعبه ای یا کیسه ای:
این نوع گیفت بیشتر در مراسم های عروسی و نامزدی شایع است چرا که در جعبه و کیسه ها با نقل و نبات پر میشود و نشانگر این چنین جشن هاییست.

دلیل هدیه دادن میزبان به مهمانان!
همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم عروس و داماد ها به منظور تشکر و قدردانی از حضور مهمان هایشان و همچنین به عنوان یادگاری از بهترین روز زندگیشان به مهمانان خود گیفت هایی اعطا میکنند. همچنین در مراسم و سمینار های کاری افراد به منظور جلب اعتماد مشتریان، همچنین تشکر از اعتماد آنها و حضورشان در آن مراسم، نمونه کوچک شده از محصولات خود و یا هر نوع گیفت دیگری را به میهمانان خود اعطا میکنند.
البته نوع و شکل گیفت با توجه به سلیقه ی افراد، فصل برگزاری مراسم ،محل برگزاری مراسم و… تغییر میکند.